CLASH OF CLANS HİLE İNDİR

CLASH OF CLANS HİLESİ

CLASH OF CLANS HİLE İNDİR

Clash Of Clans Hilesini İndirmek İçin Aşağıdaki Bağlantıdan İndirebilirsiniz

İNDİRMEK İÇİN EN ALT KISIMDAKİ LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ..

Android veya iOS bir telefon yada tabletiniz varsa ve bugüne dek hiç Clash of Clans oynamadıysanız bile, kesinlikle yakın çevrenizde oynayan birilerini görmüşünüzdür. Son yıllarda her 2 platformda da çok popüler olan Clash of Clans, geçtiğimiz günlerde Liam Neeson’ın oynadığı SuperBowl reklamı ile daha da meşhur oldu. Biz de oyun hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen ve bu oyunun ne den bu kadar popüler bulunduğunu merak eden ziyaretçilerimiz için “Clash of Clans Nedir? Ve neden Bu Kadar Popüler?” başlıklı bir azı hazırlayalım dedik.

Peki hakkaten nedir bu Clash of Clans. En bayağı anlamda açıklamak gerekirse bir mobil strateji oyunu. Supercell firmasının geliştirdiği oyun, şehir kurma oyunu olarak da adlandırılıyor. Fakat basit bir şehir kurma oyunu değil. Bu yüzden de milyonlarca oyuncuya haiz diyebilirim.

Android ve iOS versiyonları bulunan Clash of Clans’a ilk başladığınızda kendi adını koyacağınız bir şehriniz, daha doğrusu köyünüz oluyor. Zaman içinde bu köyü geliştirerek büyüttükçe büyütüyorsunuz. Peki bunu nasıl yapabilirim diye düşünüyorsanız, oyunun bilgilerina girmemiz gerekiyor. Kaynak yönetimininden, şehir defansına, birlik cenklarından bilimsel geliştirmelere kadar pek çok detaya sahip olan oyunun en büyük avantajları ise ücretsiz ve uzun soluklu oynanabilir olması. Köyünüzün gelişimini tamamlamak senelerınızı alacağı için, 3 gün oynayıp bırakabileceğiniz bir oyun değil. Çünkü siz geliştikçe rakipleriniz de gelişiyor ve içinizde sürekli bir hırs oluşuyor. Bu yüzden köyünüzü geliştirip anasını ağlatıcam onların moduna giriyorsunuz istemeden de olsa.

Clash of Clans’ın öteki bir iyi yönü ise, ister çok ister az zaman harcayarak oynayabiliyorsunuz. Eğer oyuna harcayabileceğiniz çok fazla vakitınız varsa, köyünüzün gelişimi cenklardaki başarılarınız ile doğru orantılı olarak daha hızlı sağlanabiliyor. Eğer benim şeklinde çalışıyorsanız fakat gene de Clash of Clans oynamak istiyorsanız, günde bir kaç kere köyünüzü kontrol ederek hammadelerinizi yani kaynaklarınızı toplayabilir ve lüzumlu geliştirmeleri sağlayabiliyorsunuz. Özellikle ilerleyen seviyelerde günde bir kaç kez bakmak yeterli olabiliyor. Fakat ben agresifim, savaş yapmayı severim derseniz, o süre sürekli ordu çıkarıp düşmanları yağmayabilirsiniz. Doğal olarak onlarında sizi yağmalama ihtimali bulunuyor. Boşuna dememiş atalarımız, el elden üstündür diye. Bu oyunda tam olarak bunu göreceksiniz.Sebebi ise ne kadar kuvvetli olursanız olun sizin köyünüze atakp sizi darma duman edecek başka kişiler her süre olacak. Fakat savaşlarda kaynaklar dışında bir şey kaybetmiyor olmanız ve eğer yenilirseniz şehrinize diğer kişilerin de saldırmaması için verilen kalkan yardımıyla oyundan daha çok keyif alabiliyorsunuz.

https://drive.google.com/file/d/1KAk9FzyGPy2HuFGvu7QRaPei4qg0RPwS/view?usp=sharing

 

1) Clash of Clans Nedir?

Kaynak üretimi üzerine kurulu olan bir şehir kurma oyunu Clash of Clans. Altın ve mor iksir madenlerinin seviyelerini geliştirerek saat başına üretiminizi arttırarak giriş seviyesinde daha hızlı gelişebilirsiniz. Kaynak üretimi haricinde, köyünüzü yağmalardan koruyabilmek adına güzel bir savunma stratejisi oluşturmanız gerekiyor. Bununla birlikte yapacağınız ataklarda kullanacağınız taktiklerde savaş başarılarınızı belirliyor. Ben saldırgan oynamayı sevmediğim için neredeyse hiç saldırı düzenlemiyorum ve defansif bir taktik ile sadece kaynak üretimi gerçekleştiriyorum. Bu mevzuya da yazının ilerleyen kısımlarında yine detaylı bir halde değineceğim.

Oyunda her şeyi bir anda yapabilmeniz mümkün değil. Bu yüzden önceliklerinizi seçerek o yönde geliştirmeleri ilk plana koymalı ve daha sonrasında bu yolda ilerlemlisiniz. Oyundaki binalar; Belediye binası, altın madeni, iksir toplayıcı, büyü fabrikası, labaratuvar, kışla, kara kışla, kara iksir sondası, altın deposu, iksir deposu, kara iksir deposu ve inşaatçı kulubesi. Bu binaların bazılarını oyunun hemen başlangıcında yapabiliyor iken, bazılarını yapabilmek için belediye binanınızın seviyesini arttırmanız gerekiyor. Bu binalar haricinde bu binaları düşman hücumnların korumanızı sağlayan duvarlar ve müdafa birimleri bulunuyor. Hem duvarların bununla birlikte müdafa birimlerinin seviyeleri oldukça önemli. Bu nedenle duvarlar ile köyünüzü güzel bir şekilde sınırlayarak içeriye müdafa mekanizmasını en iyi şekilde kurmanız gerekiyor.Müdafa binaları ise şu şekilde; Top, Havan, Okçu kulesi, Hava savunması, Büyücü kulesi, gizli tesla, X-yayı ve Cehennem Kulesi. Bu avunma birimlerine ek olarak köyünüzü korumanızı elde eden diğer engel ve patlayıcılar bulunuyor. Eğer bu birimleri köyünüzün kilit noktalarına yerleştirirseniz, hücum eden rakipleriniz neye uğradığını şaşırarak aniden savaşı kaybedebiliyorlar. Siz de başarılı bir savunma ile kupa kazanıyorsunuz.

Kupa demişken, oyunda kaynak üretimi ve seviyeniz haricinde kupaya önem vererek, bir tek kupa kazanmak için de oynayabilirsiniz diğer bir çok oyuncu şeklinde. Kupa, elde ettiğiniz savaşlardan ve başarılı bir halde savunduğunuz rakip saldırılarından elde edebildiğniz bir ödül sistemi. Fakat oyundaki sıralamaların hepsi bu kupaya göre yapıldığı için, kupa pek çok oyuncu için daha düşük seviyedeyken önemli bir rol alıyor. Ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum fakat yinede her oyuncunun kendine özgü bir oyun biçimı olacağı için, yanlış değil kişisel tercihler diyebilirim.

Köyü inşa etme ve aksiyon safhası olarak ikiye bölerek oyunun biraz daha içlerine girmek, yeni başlayan yada başlamayı düşünen ziyaretçilerimiz için oldukça yararlı olacaktır.

2) Köy İnşa Aşaması

Clash of Clans’ı Android ve iOS cihazlarınıza indirip kurduktan sonra oyuna ilk başta nerede ise boşa yakın bir köy ile başlıyorsunuz. Fakat size sunulan altın ve iksirleri kullanarak bir takım maden ve bina gelişimi yapabilmeniz mümkün. İlk aşamada en çok ihtiyacınız kaynaklar olduğu için altın ve iksir madenlerini oluşturmanız ve geliştirmeniz daha önemli. Bu aşamadan sonra eğer çok fazla süre ayırabilirim diyorsanız, askeri birliklere ve binalara önem vererek, ilk 2 – 3 günlük sürenin ardından düşmanlara slrımaya başlayıp kaynaklarını yağmayabilirsiniz. Yapacağınız saldırılarda rakibinizi alt edip edemeyeceğini iyi bir halde çözümleme etmeniz gerekiyor. Aksi şekilde savaşların getiriden çok götürüsü oluyor.

Savaş konusunu bir sonraki aşamada detaylı olarak anlatacağım. O yüzden köy inşaasına geri dönelim. Köyde en önemli binanız belediye binası. Bu binanın seviyesi arttıkça, yapabileceğiniz savunnma, askeri, araştırma benzer biçimde diğer tüm bina ve birimlerin sayısı da artıyor, geliştirme seviyesi de. Fakat belediye binası geliştirirken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta, belediye binasını bir üst seviyeye çıkarmadan önce, kendi seviyesinde bulunan diğer tüm bina ve birimlerin maksimum seviyeye geldiğini bilmek. Kısaca daha çok geliştirebileceğiniz bir şeyiniz kalmadığında, belediye binasını bir üste çıkartarak daha güçlü rakiplerin ligine geçiş yapmak, gireceğiniz savaşlarda ve karşılaşacağınız ataklardaki başarı oranınızı arttırıyor.

Belediye binasından sonraki önceliğiniz ise madenler ve müdafa olmalı. Çünkü köyünüzün kalkan koruması olmadığı her an, saldırıya açık durumda oluyor ve milyonlarca oyuncu olduğu için, çok fazla olmadan saldırı ile karşılaşıyorsunuz. Ek olarak başarılı bir müdafa size beklenmedik kupa kazanımları sağlıyor. Ben oyunu genelanlamda defansif oynadığım için fazlaca mutluyum. Faat benim oynadığı mtaktik tamamen farklı ve kupa üzerine değil. Madenleri olabildiğince hızlı maksimum seviyeye çıkararak kendi üretim miktarınızı en üst seviyeye çekmek, sizin için her şeyin daha hızlı ilerlemesini sağlıyor. Bu yüzden belediye binalarından sonrasında madenlere önem vermeniz gerekiyor.

Hepsiı yaparken son önemli nokta köyünüzün duvarlarını başarılı bir halde dizmek. Savunma birimleriniz ile duvarları başarılı bir halde yerleştirebilmek için web üzerindeki pek çok rehberden yardım alabilirsiniz. Bu yardımı alırken belediye binanınızın seviyesine göre yardım aramayı ihmal etmeyin. Çünkü her belediye seviyesinde yapabileceklerinin limiti daha önce de söylediğim benzer biçimde değişiyor.

Aslına bakarsak uygulanabilecek çok fazla taktik ve strateji bulunuduğu için birazcık da kendinizi geliştirmeniz ve yaratıcılığınızı kullanmanız için bir süre kendi deneylerinizi yapmanız sizin açınızdan yararlı olabilir. Fakat birazcık yardım almak da işinize yarayacaktır elbet.

Köy aşamasının en önemli 3 kısmı bu şekilde ilerliyor. Bu aşamalardan sonra labaratuvar ve asker geliştirmelerini yaparak askeri gücünüzü arttırmak ve yapacağınız saldırılarda daha rahat galibiyet almak için uğraşabilirsiniz. Köy geliştirme süreci ilk başlangıçta çok hızlı ilerlemesine karşın, bir süre sonra tek bir bina geliştirme işlemi bile 5 – 10 gün içinde sürebiliyor. Bundan dolayı ilerleyen seviyelerde eğer çok sık savaş yapmıyorsanız oyuna günde bir yada iki kere bakmanız kafi.

3) Aksiyon Aşaması

Clash of Clans’ın savaş aşamaları 2 farklı seçenek sunuyor. Ya tekli oyuncu modunda goblinler ile savaşıyorsunuz, yada öteki oyuncuların köylerine savaşarak ganimet kazanıyorsunuz. Tekli oyuncu modunda saldıracağınız goblinler, sıradan anlamda savaşların yapısını öğrenebilmeniz için geliştirilmiş ve biraz bayağı. Fakat goblin köylerini yok ederek ilerledikçe daha zorlu savunmaya sahip goblin köyleri karşılaşıyorsunuz. Eğer yeni bir oyuncuysanız, harplarda neler olup biteceğni görmek için goblinler ile harpmanızı öneririm. Bu sayede cenklarda neler yapmanız yada yapmamanız icap ettiğini öğrenebilirsiniz.

öteki yöntem ise çok daha fazla kaynak getirisi ile birlikte çok daha fazla da risk taşıyan online savaş. Bu yolu tercih ederseniz, size sunulan köylerden birini seçerek saldırmanız gerekiyor. Rağmenıza gelen köye saldırmak istemezseniz, belirli bir altın karşılığında sınırsız olarak rakibi değiştirebiliyorsunuz.

Rakibinizi seçerek rakip oyuncunun köyüne saldırmaya başladığınız an savaşı sona erdirmek için 3 dakika süreniz var. Bu süre içinde kazanmak için yeterli olan hasarı yapmanız yada rakibinizin belediye binasını yıkmanız gerekiyor. Eğer rakip köyün belediye binasını yıkmayı başarırsanız, cenkta ne olursa olsun savaşı siz kazanmış sayılıyorsunuz. Fakat kazanacağınız ganimet miktarı düzenlediğiniz hücumya nazaran değişiyor.

Savaş söz konusu olduğunda, Clash of Clans’da çok fazla senaryo ortaya çıkıyor. Kimi oyuncular belediye binalarını dışarıda bırakarak rakiplerin 1 – 2 asker ile onları yenebilmelerine izin verirken, kimileri de belediye binaları üzerine öyle bir savunma kuruyorki yıkabilene aşk olsun. Yapacağınız savaşlar her geçen gün daha da zorlu olmaya başlıyor. Bunun nedeni ise oyun çok fazla müdafa birimi ile değişik binaların eklenmesi. Savaşlarda rakibinizin kurnaz hamleleri sizi hiç beklemediğiniz şeyler ile karşı karşıya bırakabilir.

Harplarda yerleştirdiğiniz askerleri yönetmek mümkün değil. Bu nedenle askerlerin yerleştirmesini yaparken en iyi kararı verdiğinize kesin olmanız gerekiyor. Aksi taktirde savaşı yitirme ihtimaliniz yüksek. Askerleri yönetebilmek mümkün değil ama belirli asker türlerini, haiz oldukları özelliklere göre savaşa sokmak elinizde. Örneğin maksimum kullanacağınız asker türlerinden biri devler. Bu devler hem çok güçlü bununla birlikte müdafa binalarını hedef alarak, en yakında savunma binalarına yürüyorlar. Tek kötü yanları ise çok yavaş olmaları. Savaşta kullanacağınız goblinler ise düşmanın altn ve iksir depolarına depar atarak, buraları yıkıp savaşı kaybetseni bile fazla miktarda kaynak elde etmenizi sağlıyor. Fakat goblinler çok nadiren cenklarda kullanılıyor. Goblinleri kullanabilmek için ideal rakibi bulmanız gerekiyor.

Eğer agresif bir Clash of Clans oyuncusu olmak istiyorsanız sınırsız sayıda hücumyı yapabileceğiniz bilmeniz gerekiyor. Fakat bir cenktan çıktıktan sonra, yeni askerler oluşturabilmek için birden fazla kışla binasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer köyünüze bir saldırı alırsanız ve bu rakibiniz bu hücumsında yenmeyi başarırsa köyünüz dışarıdan gelecek diğer saldırılara karşı belirli bir süre kalkan altına giriyor. şu demek oluyor ki yenildiğiniz bir cenktan sonrasında belirli bir süre başka rakipler size saldıramıyor. Eğer bu kalkan köyünüzün üzerindeyken siz farklı bir köye saldırmaya çalışırsanız, şu demek oluyor ki saldırırsanız köyünüzün üzerindeki kalkan iptal olur ve tekrar ataklabilir hale geliyorsunuz.

En İyi Clash of Clans Taktikleri

Eğer sabırlı ve sakin bir oyuncuysanız Clash of Clans’da başarılı olmak için farm olarak adlandırılan, daha az savaş yapacağınız ve günde bir kaç kere kontrol ederek yükselebileceğiniz, kendimde uygulamadığım taktiği öneriyorum. Bunun sebebi Clash of Clans’da 2000 ve üzeri kupaya ulaşmak için ne kadar başarılı olursanız olun, belirli bir düzey üzerinde olmanız gerekiyor. Bundan dolayı hızlı bir halde seviye atlama ve köy geliştirme yapabilmek için farm taktiği en uygunu görünüyor. Farm taktiğinde fakatç kaynakları etkin kullanmak ve size saldıranlara kaynak vermemek ilk fakatç olduğu için güçlü bir savunmaya ihtiyacınız var. Ek olarak belediye binasını köyün sınırları haricinde bırakarak, size saldıranların bir tek belediye binasını yıkarak sizi yenmelerine izin vermeniz gerekiyor. Bu sayede rakipleriniz belediye binasını yıkarak,kaynaklarınıza saldırmadan gidebiliyor. Kendi seviyenize gore güçlü de bir savunmanızda var ise, rakiplerinizin hem size aynı zamanda kaynaklarınıza saldırma ihtimali çok düşüyor.

Eğer farm taktiğini uyguluyorsanız, köyünüzden temizlediğiniz ağaç, yeşillik ve kayalardan çıkan yeşil taşları biriktirerek, indirim dönemlerinde altın ve iksir üretimini iki katına çıkararak, hızlı yükselişler sağlayabiliyorsunuz. Fakat benim çok süreım var günde 10 kere oyuna bakabilirim derseniz, yine güçlü bir müdafa yanında askeri gücünüze de örutubet vererek, rakiplerinizle sürekli savaşarak onlardan kaynak elde edebilirsiniz. Bu taktikde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta ise, harplarda çok dikkatli olmanız. Eğer savaşlarda hatalar yaparsanız ve yanlış hedef seçerseniz, size çok daha pahalıya patlayabiliyor.

Ben hemen hemen 70’li seviyelerde olduğum için farm taktiğini bırakmadım. Bir süre daha devam ederek güçlü bir savunma sahibi olunca, belediye binasını 9.Seviyeye çıkarmayı düşünüyorum.
Farklı taktikler ve köy dizilimleri için internette bulduğunuz neticeları da inceleyerek oyun seçiminıza en uygun olanı seçebilirsiniz.Clash Of Clans hile , clash of clans daha eğlenceli hale getirir clash of clans hile indirmek için aşağıdaki "Clash Of Clans hile" altındaki linke tıklayıp indirebilirsiniz.

Clash Of Clans hile

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak pvp server indirebilirsiniz. clash of clans hile

İndirm LİNKİ : http://www.mediafire.com/file/h99vyg38mz9hfz4/CoCServer-1-V5.5.1_%2528Unlimited_Custom_Mods%2529.apk/file