Clash Royale PvP

Clash Royale Nedir? Nasıl Oynanır + PVP Server

Clash Royale nedir?

Clash Royale, kartlar ile oynanan gerçek zamanlı strateji oyundur. Clash of Clans’ın yapımcısı Supercell tarafınca gösterilen oyunda Clash of Clans’tan tanıdığımız bir çok karakter oyunda mevcut. Kartlar ile karşılıklı düello, kule müdafa mantığı üzerine kurulan oyunda rakibinizin 3 kalesini 3 dakika içerisinde çeşitli ataklarla alt etmeye çalışacaksınız. Oyunu gerçek zamanlı bir halde çevrimiçi olarak tüm Dünya’dan kullanıcılar ile oynayabilirsiniz. Clash Royale APK İndirmek İçin TIKLAYIN! Clash Royale’de Başarılı Olmak İçin 7 İpucu: Üç senedir ortalığı kasıp kavuran ve tüm zamanların en iyi, maksimum indirilen oyunu seçilen Clash Of Clans’ın yapımcısı Supercell tarafından geliştirilen Clash Royale yayınlandığı hafta itibariyle listelerin başına terfi etti. Strateji ve kart oyunlarının birleşimi, hibrit bir oyun olan Clash Royale’e yeni başlayanlar, “ben sürekli yeniliyorum” diyenler için ufak bir kılavuz hazırlamaya karar verdik.

  1. Altınları zekice Harcayın! Oyundaki en önemli para birimi altındır. Sandıklardan çıkan altınlar devamlı birikir. Oyunda altınları, kartları yükseltmek için kullanırsınız. Yükselen her kart level seviyenizi etkiler. Sadece level seviyeniz hızlı yükselsin diye tüm kartları yükseltmek yanlış bir strateji olacaktır. Bir müsabakada maksimum 8 kart kullanılabiliyor. Bunu göz önünde bulundurarak sadece kullanacağınız kartlara yatırım yapmak çok daha işe yarar bir hamle olacaktır. Artan altını biriktirerek tasarruf ederseniz ileriki zamanlarda kullandığınız kartları çok daha efektif hale getirebilirsiniz. Destenizde olmayan bir kartın maçı kazanmak açısından size hiçbir yararı olmayacaktır.
  2. İyi Bir Deste Oluşturun! Oyunda açık olan tüm kartları kontrol edin. Yerden, yukarıdan, yakından ve uzaktan saldırabilen kartların iyi bir kombinasyonunu oluşturun. Saldırı ağırlıklı ya da müdafa ağırlıklı olarak farklı stratejiler için ayrı ayrı desteler oluşturun. Bu desteleri her seferinde bozmamak için “Savaş Destesi” alanında farklı kart kombinasyonlarınızı 1, 2, 3 şeklinde kaydedebilirsiniz.
  3. İskelet Ordusu Kartını Kullanın! Epik bir kart olan “İskelet Ordusu” 20 ayrı savaşçıdan oluşur. Tek başlarına zayıf olan iskelet askerler birlikteyken güçlü kartları oyalamak için oldukca kullanışlıdır. İskeletler ağır bir hasardan ziyade düşmana güçlü bir kart ile hücumrken oyalamak için idealdir. İskeletleri kullanırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en önemli kart ejderhadır. Yukarıdan saldırabilen ejderhalar hem de geniş bir alan hasarı verme yeteneğine sahiptirler. Gökyüzünde gezen düşman ejderha bir kaç hamle ile 20 askerden oluşan iskelet ordunuzu yok edebilirler.
  4. Yeni Desteleri Önce test Arenasında Deneyin! Clash Royale’de oyuna ilk başladığınızda geçtiğiniz kontrol aşamasını istediğiniz zaman yeniden kullanabilirsiniz. Destelerinizi gerçek bir kullanıcı ile deneyip hezimete uğramamak için öncelikle bu alanda denemeniz faydalı olacaktır. Başarısız bir deste ile oynayıp yenildiğinizde oyundaki kupalarınız azalır. Bu daha düşük bir arenada oynamanıza sebep olacak ve yeni yeni kartları açmanıza engel olacaktır. Clash Royale’de kariyerinize zarar vermemek için deneysel çalışmalarınızı bu kontrol arenasında “Eğitimci Coni” ye karşı kullanmanız yararınızadır. Ayrıca “TV Royale” alanında sunulan mücadeleleri izleyerek hangi kartın nasıl kullanılması gerektiğini daha iyi öğrenebilirsiniz.
  5. İlk atakyı Siz Yapmayın! Oyun başladığında iksir seviyeniz tam dolana kadar bekleyin. İlk atakyı karşı tarafın yapmasına izin verin. Gelen saldırıya karşı en makul savunmayı yapmış olduktan sonrasında atakya geçin. Oyunda, saldırı kadar savunma da çok önemlidir. Akıllıca yapılan bir savunmadan sağ çıkan askerlerinizi yeni kartlar ile destekleyerek hücum etmek karşı tarafa çok daha çok zarar verecektir. İyi müdafa çoğu vakit maçın sonucunu belirler.
  6. Karşı Tarafa Hızlı Saldırmayın! Birbirlerine karşı güçlü ve zayıf olan yahut birbirini tamamlayan ve birlikte kullanılması ihtiyaç duyulan kartları öğrenmeden saldırılarda telaşlı davranmayın. Yapılara saldırma açısından oldukca güçlü olan dev, düşman atakları karşısında çaresizdir. Dev ile beraber uzaktan saldırabilen ejderhayı birlikte kullanmak ya da yerden saldırabilen ve düşmanın dikkatini üzerine çeken Pekka’yı devin peşine takmak akıllıcaca bir hamle olacaktır.
  7. Destenizin İksir ortalamasını Fazla Yükseltmeyin! Kart destelerinin belirlendiği alanın alt tarafında “ortalama İxir Bedeli” şeklinde bir değer vardır. Bu iksir ortalaması destenizdeki tüm kartların kullandığı iksirin averajını ifade eder. Henüz tam bir strateji geliştirmeden bu iksir seviyesini düşük düzeyde tutmak zekice bir davranış olacaktır. İlk başlangıçta sadece yüksek iksirli kartlar ile oynamak sizi hücumlara karşı çaresiz bırakabilir. Ayrıca oyunda efektif olamadığınızda için oyundan zevk alamazsınız.

TV ROYALE NEDİR?

TV Royale kısmında ise eş zamanlı oynanan tüm kapışmaların özetlerini seyretmek ve istatistiklerini takip etmek mümkün. TV Royale kanalı üzerinden Clash Royale savaş teknikleri, defans taktikleri, yenme stratejilerini takip edebilirsiniz. Clash Royale APK İndirmek İçin TIKLAYIN! Clash Royale nasıl Klan Kurulur? Clash Royale ‘de KLAN oluşturmak için öncelikle en az 3 Level Olmalısınız. Bunun yanında minimum 1000(bin) altına haiz olmalısınız. Eğer bu ikisine sahipseniz ekranı sağa doğru kaydırdığınızda Klan Sayfası açılacaktır. Burda ülkenizde ve dünya genelinde bulunan klanları görebilir ve klanlara katılabilirsiniz. Eğer siz KLAN kurmak isterseniz KLAN sayfasında KLAN OLUŞTUR yazısına basarak KLAN oluşturabilirsiniz!

 

PVP Server Nasıl İndirilir

CLASHTUBER @ YOUTUBE